תוכן העניינים
תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

יועץ משכנתאות – מיהו ? הכרחי ? איך בוחרים ?

מיהו בעצם יועץ משכנתא?

אמנם כיום אין עדיין הסמכה ברורה ואין רישיון מוסדר לעסוק במקצוע זה ובכל זאת, יועץ המשכנתאות שאנו בוחרים צריך לדעת את כל עולם המשכנתאות על כל צדדיו, עליו להכיר את כל המסלולים, את ההבדלים ביניהם וכך בעצם יוכל לבנות עבורנו את העסקה המתאימה ביותר לצרכינו, זוהי הסיבה בעצם מדוע אנו צריכים יועץ משכנתאות. לכן חשוב לבדוק טרם הבחירה אילו קורסים עבר ואיזה ידע יש ליועץ שלנו.

תפקיד של יועץ משכנתא

ליועץ משכנתאות יש מגוון רחב של תפקידים, אמנם מקובל לחשוב שתפקידו אך ורק להשיג משכנתא בריבית טובה ונמוכה אך זה לא רק זה, היועץ משכנתאות מבצע עוד מספר דברים חשובים בדרך ללקיחת המשכנתא, נעבור על מספר תפקידים חשובים:

התפקיד הראשון ואחד החשובים ביותר- להסתכל על העסקה שאנו רוצים לקחת מנקודת מבט ניטרלית. יכול להיות שמצאנו את הבית שעליו תמיד חלמנו והחלטנו שאנו רוצים אותו בכל מחיר, התפקיד של יועץ המשכנתאות הוא לבדוק את כל הצדדים בעסקה, לבדוק מהו ההון הראשוני, מה הסכום הכולל שלא המשכנתא, גובה ההחזר החודשי וכו', לאחר ההסתכלות הזו יוכל יועץ המשכנתאות להחליט האם העסקה הזו מתאימה לנו והאם נוכל באמת לעמוד בה ובתשלומים שלה.

תפקיד נוסף הוא בניית תמהיל אישי ומותאם לנו מתוך מגוון המסלולים המוצעים. כיום ישנם הרבה מסלולים שהבנקים מאפשרים ללקיחת משכנתא, המגוון הרחב עלול לבלבל ולהקשות על הבחירה שלנו. יועץ המשכנתא מכיר את עולם המשכנתאות על בוריו, הוא מכיר את כל המסלולים המוצעים, הוא לוקח את כל המשתנים שעומדים בפניו (הון ראשוני, יכולת החזר חודשי, הכנסות וכו') ואז מחליט איזה מסלול הכי יתאים לנו. כמובן שיכול להיות מצב שיש כמה מסלולים מתאימים לנו ובמצב כזה יועץ המשכנתאות יראה לנו את כל המסלולים המתאימים לנו, יסביר על יתרונות וחסרונות בכל מסלול וייעץ לנו מהידע והניסיון שלו.

לאחר בניית התמהיל ובחירת המסלול תפקיד יועץ המשכנתאות הוא לשוחח עם הבנקים ולנהל מולם משא ומתן, יועץ המשכנתאות ייצור עבורנו קשר עם הבנקים המציעים את המסלולים המתאימים לנו וינסה להשיג עבורנו את התנאים הטובים ביותר עם הריביות הנמוכות ביותר שיוכל להשיג. כמובן שהיועץ לא יכול להשיג מסלולים שלא קיימים אבל עליו לשוחח עם הבנקים על מנת להשיג לנו תוצאות נמוכות מהרגיל שאנו בעצמנו לא יכולנו להשיג.
אחרי שכבר נבחר הבנק והמסלול המתאים לנו יועץ המשכנתאות ממשיך ללוות אותנו לכל אורך הדרך, גם בזמן לקיחת המשכנתא וגם אחרי. במהלך הלקיחה היועץ דואג להעביר את כל המסמכים בזמן, לקדם את התהליך בבנק ובמידה ויש בעיה ליידע אותנו ולסדר אותה. בסופו של דבר התפקיד הוא להפוך את כל התהליך ליותר פשוט ונוח.

יועץ משכנתאות טוב ימשיך ללוות אותנו גם לאחר הלקיחה, הוא יהיה זמין עבורנו כדי לראות האם הריביות שאנו משלמים הן האידיאליות לשוק, האם המסלול שאנו נמצאים בו לא עתיד להשתנות ולשנות את הריבית שלנו ובאופן כללי להיות עם יד על הדופק ולתת לנו אופציה להמשך התייעצות איתו גם לאחר מכן.

במה יועץ משכנתאות פרטי עדיף

חשוב להבין, בסופו של דבר יועץ משכנתאות בנקאי מקבל את התשלום לא מאיתנו אלא מהבנק ולכן כנראה הוא לא יהיה מחויב אך ורק לטובתנו אלא גם לטובת הבנק. יועץ משכנתאות פרטי אינו מחויב בסופו של דבר לאף בנק ולכן הוא ייתן לנו את ההצעה הטובה ביותר שיש לו בלי קשר לרווח של הבנק.

בנוסף, בניית תמהיל אישי זוהי פרוצדורה שלוקחת זמן, מחשבה וצורך להבין ולהכיר את הלקוח ואת הצרכים שלו כדי לבנות לו את המסלול הטוב ביותר. ליועץ משכנתאות בנקאי לא תהיה אפשרות לעשות זאת שכן הוא כפוף לבנק ומטרתו למכור כמה שיותר משכנתאות ולא בהכרח במחיר הנמוך ביותר (לעיתים אפילו להיפך). כמו שאמרנו, אחד התפקידים החשובים ביותר של יועץ משכנתאות פרטי הוא לבנות את התמהיל בהתאם לצרכים שלנו.
הבדל נוסף ומאוד ברור, היועץ משכנתאות בסופו של דבר נמצא בצד שלנו מבחינת אינטרסים, אין לו את האינטרס למכור לנו במחיר הכי יקר כדי לקבל מאיתנו רווח לעומת היועץ משכנתאות של הבנק

איך לבחור את היועץ משכנתאות הנכון עבורי?

עכשיו הגענו לעיקר, אחרי שהחלטנו שאנחנו רוצים שיועץ משכנתאות מתאים כמו כל בעל מקצוע, יש כמה פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם כדי שנדע שעשינו את הבחירה הנכונה
ראשית כל, כפי שאמרנו אין כיום הסמכה ממשית לכן חשוב שבנוסף להכרת התהליך של לקיחת המשכנתא והמושגים הוא צריך להבין בכלליות בתחום הכלכלה. כך שאם בחרנו ביועץ משכנתאות כזה נדע שאנו בידיים טובות.
בנוסף לידע, חשוב גם הניסיון בתחום, ידע תיאורטי בלבד לא תמיד מספיק, זהו תחום רחב ומורכב ואין חכם כבעל הניסיון, אנו נדאג לברר מה העבר שלו, איפה התמקצע ולמד, האם יש לו התמחות מסויימת במידה ויש לנו משכנתא מיוחדת (למשל משכנתא למסורבים, משכנתא לתושבי חוץ, משכנתא חוץ בנקאית וכיו"ב)
אי לכך, מומלץ לשמוע המלצות על אותו אדם, לחשוב לנו שהאדם מולו אנו עובדים יהיה נעים ומקצועי, שיהיה לנו איתו חיבור מעבר כדי שנוכל לסמוך עליו שייתן עבורנו את ההצעה המשתלמת ביותר. לכן אם הגעתם אליו דרך המלצות כנראה שיש סיבה לכך.

בסופו של דבר, אנו בטוב משכנתאות מבטיחים לכם שתקבלו את הליווי הטוב ביותר מבעלי המקצוע המובילים בתחום וביחד נמצא לכן את המסלול המתאים ביותר עבורכם.

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
השאירו פרטים
מומחה למשכנתאות ישוב אליכם בהקדם
מאמרים אחרונים
השאירו פרטים ומומחה למשכנתאות ייצור איתכם קשר בהקדם
ייעוץ ראשוני ללא עלות!