תוכן העניינים
תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

משכנתא לתושב חוץ

מי בעצם נחשב לתושב חוץ?

משכנתא מסוג זה לא כולם יכולים לקחת אלא רק מי שנחשב תושב חוץ. בעיקרון כל מי שהינו יהודי וחי בחו"ל, הכנסותיו הן מחו"ל או ישראלי שעבר להתגורר בחו"ל באופן קבוע מוגדר כך. עם זאת, ישראלי אשר עבר לתקופה קצרה לחו"ל יכול לבקש שיגדירו אותו כתושב ישראל.

אילו מסלולים תושב חוץ יכול לקבל?

תושבי חוץ יכולים לקבל במדינת ישראל משכנתא לתושב חוץ בכל מסלול משכנתא שיבחרו, בעצם כל המסלולים המוצעים בישראל מוצעים גם לתושבי חוץ ותושב החוץ יוכל לבחור את המסלול המתאים ביותר עבורו. בנוסף לכך, תושב חוץ יכול לבקש שכל המשכנתא שלו תנוהל במט"ח (דולר, אירו וכו') שכן כל חייו מנוהלים על פי מטבע זה, דבר שלקוח ישראלי לא יכול לבקש לעשות.
עם זאת, תושב חוץ לעומת תושב ישראלי לא יכול לקבל אחוז מימון גבוה, ברוב הבנקים נותנים אחוז מימון של עד לגובה של 50 אחוז מימון (מה שאומר שיש להגיע עם חצי מהסכום כהון עצמי)

אילו טפסים נדרשים מתושב חוץ?

כמו בכל לקיחת משכנתא גם במשכנתא לתושב חוץ יש צורך בטפסים כדי לתת אישור למשכנתא באופן כללי, כמובן שבין מדינה למדינה זה משתנה אך באופן כללי הטפסים הם דומים (לפעמים רק השם משתנה)
· דרכון ורישיון נהיגה או ת.ז ישראלית
· 3 תלושי שכר אחרונים
· נסח טאבו של הדירה הנדרשת
· קרדיט ריפורט
· טופס שמרכז את ההכנסות השנתיות של הלקוח
· כתובת בישראל (קרוב משפחה למשל) שאליו יהיה אפשר לשלוח מכתבים
כמובן שבין כל בנק ובנק ובין המדינות זה משתנה אך זה בערך הטפסים, הבנק ייתן לנו באופן מדויק את רשימת הטפסים.

איפה מגישים בקשה ?

ברוב הבנקים גם יש סניפים ספציפיים שמתמחים בהגשות בקשות אלו.
את הגשת הבקשה לקבלת משכנתא לתושב חוץ רוב הבנקים מאפשרים לעשות מחו"ל ורצוי במעמד החתימה על המשכנתא שהלקוח יהיה נוכח, חלק מהבנקים מאשרים לקיחת משכנתא לתושב חוץ עם יפוי כח נוטריוני בהעברת המסמכים ישירות מחו"ל.

לסיכום, במקרה של משכנתא לתושב חוץ , רוב הניהול צריך להיות בארץ מול הבנקים פה יהיה יותר קל להיעזר ביועץ משכנתאות של טוב משכנתאות שידאג לכם לכל הטפסים וילווה את התיק באופן שוטף וקרוב.

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
השאירו פרטים
מומחה למשכנתאות ישוב אליכם בהקדם
מאמרים אחרונים
השאירו פרטים ומומחה למשכנתאות ייצור איתכם קשר בהקדם
ייעוץ ראשוני ללא עלות!