תוכן העניינים
תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

מיחזור משכנתא

מה זה מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא זהו תהליך שנועד לעזור לנו בתשלומים של המשכנתא על ידי הורדת הריביות, בעצם במצב זה מדברים על לקיחת משכנתא חדשה עם תנאים שונים ועדיפים מהמשכנתא הקודמת שלנו. במצב זה אנו בונים משכנתא חדשה לגמרי כולל תמהיל חדש בהתאם לצרכים שלנו כרגע, שהם ככל הנראה שונים מהצרכים שלנו מהפעם הקודמת.

למה לעשות מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא כדאי לעשות במידה ויש שינוי משמעותי בריביות המוצעות בשוק או בשינוי בחיינו האישיים למשל כאשר אנו עוברים לדירה אחרת ואנו רוצים לסיים את המשכנתא הקודמת, סיבה נוספת היא כאשר המצב הפיננסי שלנו השתנה לטובה או לרעה, אם אנו רוצים להגדיל את ההחזר החודשי וכך לקצר את תקופת ההחזר או להוריד את ההחזר החודשי. אם המיחזור נעשה בצורה נכונה ומקצועית אנו יכולים לחסוך המון כסף.

כמה זה עולה לנו?

לתהליך זה יש עלויות נלוות ועלינו להיות מודעים אליהם על מנת שלא נהיה מופתעים בהמשך הדרך. כאשר אנו לוקחים משכנתא חדשה וסוגרים בעזרתה את הקודמת לרוב יהיה עמלות שונות כגון: עמלת היוון, עמלת פרעון מוקדם עמלת תפעול. בנוסף, יש גם עמלה על פתיחת תיק משכנתא חדש שבד"כ עומדת על 0.25% מההלוואה החדשה. חשוב לשים לב לכל העלויות שמסביב ולראות האם באמת יותר משתלם לנו לעשות את המיחזור משכנתא שכן אמנם הריביות יהיו יותר נמוכות אך העלויות מסביב עלולות לייקר מאוד ובשורה תחתונה נשלם יותר.

טיפים חשובים למיחזור משכנתא

ראשית כל, לפני שניקח משכנתא חדשה חשוב לנסות להבין מה הייתה הבעיה במשכנתא הקודמת, מדוע היא לא באה לטובתנו, אם היו בה בעיות משמעותיות חשוב שלא יהיו אותן במשכנתא החדשה שלנו ושנבחר במסלול המתאים ביותר עבורנו
דבר נוסף שחשוב שנעשה הוא כמו בכל משכנתא רגילה, לעשות סקר שוק, לבדוק את ההצעות מכל הבנקים ולראות מאיפה אנו מקבלים את התנאים הטובים ביותר.
טיפ נוסף הוא להבין מה גודל עמלות היציאה במשכנתא החדשה שלנו כך שאם נרצה לעשות מיחזור פעם נוספת לא נשלם עלויות גבוהות מדי.

בסופו של דבר, מיחזור משכנתא יכולה לחסוך לנו עשרות ומאות אלפי שקלים אך אם לא עושים אותה כמו שצריך אנו עלולים להפסיד המון כסף ולכן חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתא מטוב משכנתאות שיעשה עבורכם את התהליך בצורה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם.

 

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
השאירו פרטים
מומחה למשכנתאות ישוב אליכם בהקדם
מאמרים אחרונים
השאירו פרטים ומומחה למשכנתאות ייצור איתכם קשר בהקדם
ייעוץ ראשוני ללא עלות!