תוכן העניינים
תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

משכנתא חוץ בנקאית

מה זה משכנתא חוץ בנקאית?

זוהי משכנתא שאנו לוקחים ממקור שהוא אינו בנק מסחרי והוא אינו כפוף לבנק ישראל אלא לוקחים אותה מחברות פיננסיות כאלו ואחרות, גופי אשראי, חברות ביטוח וכו' . משכנתא מסוג זה אינה נפוצה במיוחד לנוכח העובדה כי לבנקים הגדולים יש יותר שליטה בשוק ולכן ככל הנראה ההצעה שלהם תהיה פחות משתלמת לנו לעומת חברות חוץ בנקאיות.

אז למה בכל זאת לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא מסוג זה יכולה לאפשר לנו השלמה של המימון שאנו צריכים לרכישה.
בנוסף, היא גם מציעה הלוואת משכנתא למי שהבנק מסרב לו לתת משכנתא מכל מיני סיבות (דירוג אשראי נמוך, לקוחות בעלי תיקי הוצאה לפועל וכו').
אי לכך, לקיחת משכנתא חוץ בנקאית אינה חוסמת לנו את האפשרות ללקיחת הלוואה עתידית מהבנק כך שזה משאיר לנו את כל האפשרויות פתוחות .
חשוב לזכור שמשכנתא כזו אינה המשכנתא האידיאלית וזוהי לא המשכנתא הראשונה שנבדוק בדרך כלל אך לעיתים היא פתרון יחידי והכרחי למשכנתא בסכום גבוה.

ממי ניתן לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

כיום יש מגוון חברות שמציעות הלוואות חוץ בנקאיות, החל מחברות ביטוח גדולות ומוכרות במשק ועד חברות פרטיות וקטנות שמציעים הלוואות שונות לכלל הציבור. חברות אלו מאפשרות לקיחת משכנתא על בסיס של שעבוד הנכס הרלוונטי לעומת הבנקים שמתבססים בעיקר על היסטוריית האשראי.

בנוסף, גם חברות הביטוח שמנהלות לנו את החסכונות הפנסיוניים יכולים לתת לנו משכנתא חוץ בנקאית על בסיס הכספים בחיסכון שלנו. עם זאת, זוהי לא בדיוק משכנתא כי הבטוחה להחזרת ההלוואה אלו כספי החסכון שלנו, מה שמעמיד את כספי הפנסיה שלנו בסיכון ולכן זוהי לא אופציה מומלצת במיוחד.

איך ניתן לקבל הלוואה חוץ בנקאית?

כמובן שלכל גוף יש דרישה אחרת, כל חברה דורשת מסמכים שונים אך לעומת המסמכים שהבנק דורש מדובר במספר דיי מצומצם. אצל חברות אלו יש פחות בירוקרטיה מה שמאפשר לנו תהליך יותר קל של לקיחת הלוואה.
חשוב לזכור, אמנם מדובר על תהליך גמיש יותר אך עם זאת יש יותר עמלות וריביות גבוהות יותר.

מה חשוב לנו לזכור בעת לקיחת הלוואה חוץ בנקאית

ראשית כל, במידה וסורבנו על ידי הבנק כנראה שישנה סיבה לכן אנו צריכים לחשוב האם באמת כדאי לנו לקחת משכנתא בניגוד להמלצת הבנק והאם נוכל לעמוד בזה.
בנוסף לכל זה חשוב להבין שאמנם משכנתא חוץ בנקאית היא דבר יותר זמין מאי פעם אבל היא כוללת לרוב תנאים פחות טובים של ריבית והחזר ממה שהבנק יכול להציע לנו לכן חשוב לנו לבחון הצעות ממספר חברות כדי שנוכל למצוא את ההצעה המתאימה ביותר לנו.

בכל מקרה, גם במצב של משכנתא חוץ בנקאית מומלץ וכדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות של "טוב משכנתאות" כדי שנוכל לבנות לך ביחד את הדרך הטובה והמשתלמת ביותר עבורך

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
השאירו פרטים
מומחה למשכנתאות ישוב אליכם בהקדם
מאמרים אחרונים
השאירו פרטים ומומחה למשכנתאות ייצור איתכם קשר בהקדם
ייעוץ ראשוני ללא עלות!